Матеріально-технічна база закладу

Організація освітнього простору

Освітній процес організовується в безпечному освітньому середовищі. Із метою організації ведення цивільного захисту, забезпечення стабільності управління, оперативного реагування і захисту працівників закладу та учасників освітнього процесу від надзвичайних ситуацій техногенного, економічного, природного та воєнного характеру в мирний та воєнний час у закладі створено штаб безпеки. Особовим складом штабу проведено навчання для працівників з питань цивільного захисту та пожежної безпеки, правил поводження під час надзвичайних ситуацій, надання домедичної допомоги. До проведення таких занять залучалися представники ДСНС, медичні працівники, психолог. При навчальних  приміщеннях та будівлях закладу облаштовано укриття  в межах розрахункової місткості споруд цивільного захисту, що можуть бути використані для укриття учасників освітнього процесу в разі включення сигналу «Повітряна тривога» або інших відповідних сигналів оповіщення.

У закладі освіти всі навчальні кабінети, коридори, спортивні зали мають природне освітлення. Світло на робочі місця падає ліворуч. При оздобленні навчального приміщення враховано такі вимоги: стіни навчальних кабінетів, двері, меблі, парти та стільці – світлих тонів, класні дошки темно-зеленого кольору, стеля – білого кольору. Розташування меблів, обладнання, наявність декоративних рослин у навчальних кабінетах сприяє максимальному використанню денного світла і рівномірному їх освітленню. У осінньо-зимовий період використовується штучне освітлення через енергозберігаючі лампи. У закладі дотримується повітряно-тепловий режим. Чистота повітря у закладі забезпечується регулярністю вологого прибирання, використанням всіх видів провітрювання (наскрізне, кутове, однобічне).

У навчальному закладі створено належні умови для доступу особам з  особливими освітніми потребами а саме: безпечний доступ до території закладу освіти; наявний пандус з поручнями до входу в приміщення школи; облаштовано просторі та зручні рекреації; наявні поручні до всіх східців між поверхами приміщення закладу; облаштовано просторі навчальні кабінети зі зручними меблями, партами та стільцями (1-4 класи НУШ – одномісні парти);  облаштовано зручні туалетні кімнати з умивальниками та електричними сушарками для рук; облаштовано ресурсну кімнату для занять дітей з ООП (стіл для піскової терапії, дидактичний набір Фребеля, набір сенсорних мішечків, міжпівкульні дошки тощо).

За сприяння та фінансування Бочечківської ОТГ було оновлено меблі та замінено вікна у харчоблоці та їдальні початкової школи, у повному обсязі придбано необхідний кухонний інвентар. Зроблено капітальний ремонт будівлі початкової школи: заміна підлоги, утеплення, реконструкція прибудови, обладнання туалетних кімнат та коридорів. На території початкової школи обладнано найпростіші укриття в межах розрахункової місткості споруд цивільного захисту, що використовуються для укриття учасників освітнього процесу в разі ввімкнення сигналу «Повітряна тривога».

Їдальні і харчоблоки розміщені у приміщеннях дошкільного навчального закладу, початкової школи та основної. Усі їдальні розраховані на повну кількість дітей. Раціональне харчування учнів організовано на підставі циклічного перспективного меню. Енергетична цінність страв відповідає віку, стану здоров’я дітей, рівню енергетичних витрат і нормам харчування різних вікових груп вихованців. Із 2020 р. у закладі запроваджено харчування здобувачів освіти за перспективним меню та технологіями Є.Клопотенка.

Заклад має достатнє матеріально-технічне забезпечення. У закладі наявні всі навчальні приміщення (фізики та хімії, біології та екології, географії та історії, української мови та літератури, інформатики, математики, англійської мови, зарубіжної літератури, захисту Вітчизни), майстерня, спортивні кімнати, їдальні, медичні кімнати, медіатека. Функціонує актова зала для проведення масових заходів.  Учні початкової ланки навчаються у 4 навчальних кабінетах, а вихованці дошкільних груп розподілені на 4 вікові групи. Для кожної вікової групи дошкільнят облаштована окрема кімната, дві спальні, медичний кабінет, харчоблок.

Усі кабінети, де проводяться навчальні заняття, відповідають Положенню про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів, яке затверджене наказом МОН України за № 601 від 20.07.2004 р., Державним санітарним правилам і нормам влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу, які погоджені листом МОН України від 05.06.2001 р. за № 1/12-1459.

Кожен навчальний кабінет має паспорт, в якому відображено загальні санітарно-гігієнічні умови приміщення кабінету, організація робочих місць, режим роботи кабінету, перелік методичної літератури, дидактичний та роздатковий матеріал, наочні, електронні посібники та технічне обладнання, постійні і змінні експозиції, в більшості кабінетів систематизовано навчально-методичне забезпечення.

Організація освітнього процесу здійснюється за змішаною формою, що поєднує очний і дистанційний режими (наказ по школі від 01.09.2022 № 65). Реалізація дистанційного навчання здійснюється за єдиною онлайн- платформою Google Classroom у поєднанні з Google Meet, що дає можливість 100%  охопити учнів навчанням за допомогою технічних засобів комунікації, доступних для учасників освітнього процесу. Учні та вчителі закладу проводять навчальні заняття в асинхронному та синхронному форматі, користуються матеріалами платформи Всеукраїнська школа онлайн.

Для учнів, які вимушені були виїхати за межі країни (троє осіб), заняття організовано з використанням дистанційних технологій у зручний для них час (розклади занять погоджено з батьками, затверджено керівником закладу). У закладі організовано навчання для учня 1 класу, зареєстрованого як внутрішньо переміщена особа з м. Харків.

Освітній заклад оснащено інтерактивними дошками (4 – у початковій ланці, 5 – в основній), мультимедійними комплексами. Кількість комп’ютерних педагогічних програмних засобів навчання, які використовуються у навчальному процесі, – 16. Усі наявні  комп’ютери в закладі підключені до мережі Інтернет, наявна мережа Wi-Fi з безпечним доступом. Кабінет інформатики обладнаний сімома стаціонарними комп’ютерами, десятьма ноутбуками та двадцятьма нетбуками. Кабінет облаштований інтерактивним комплексом.

Заклад освіти під’єднаний до мережі швидкісного інтернету, що значно покращує якість навчально-виховного процесу. Мережа Інтернет є доступною у всіх кабінетах закладу, крім того у залі, зонах рекреації, коридорах відкрита «гілка» безпаролевого Wі-Fі, яку учні використовують для пошуку необхідної інформації з власних ґаджетів, що дозволяє уникнути перевантаження мережі у навчальному закладі та одночасно робить доступною мережу для всіх здобувачів освіти.

У кабінеті зарубіжної літератури наявний інтерактивний комплекс, що дає можливість переглядати відеопрезентації, віртуально подорожувати музеями письменників, створювати інтерактивні вправи з будь-якого предмету в програмі «Learning Apps». Кабінет біології та екології обладнаний інтерактивною пересувною панеллю, на яку встановлена програма «MozaBook», що дає можливість використовувати 3D моделі будь-якого органу рослин, тварин та людей. Є мікроскопи та мікропрепарати, які дають змогу учням більш якісно сприймати та засвоювати навчальний матеріал.

Інтерактивна панель у кабінеті української мови та літератури дозволяє виконувати різноманітні вправи, проводити аудіювання, залучати навчальні матеріали з доповненою реальністю. Учителі-словесники мають можливість під час уроку використовувати спеціалізовані лінгвістичні додатки. Так уроки стають динамічними, а подача навчального матеріалу – оригінальною. 

Класні кімнати НУШ обладнано й облаштовано всією необхідною оргтехнікою та сучасними меблями, які передбачає програма НУШ: партами, стінками, м’якими куточками, нетбуками, під’єднаними до мережі Інтернет, інтерактивними дошками з проєкторами та відповідним програмним забезпеченням, ламінаторами, кольоровими принтерами, стендами, необхідними засобами  навчання (розвивальним та навчальним дидактичним матеріалом). Гнучкість та стабільність інтер’єру поєднуються через відповідне зонування.

Медіатека освітнього комплексу оснащена інтерактивним сенсорним модулем Cam Touch (проектор View Sonic), адже бібліотечний простір – це невіддільна частина оновлення нової української школи, сучасно обладнаний простір нового типу. У бібліотеці наявні технічні засоби, що дозволять задовольнити будь-які інформаційні запити здобувачів освіти шляхом залучення інформаційних ресурсів, доступних завдяки мережі Інтернет. Так, медіатека є не лише місцем для зберігання книжок, а й інтерактивним центром, в якому школярі можуть проводити вільний час, комунікувати один з одним, навчатися, консультуватися з педагогами, грати.

У 2022/2023 н.р. у межах реалізації всеукраїнського проєкту Міністерства освіти і науки України, ухваленого розпорядженням Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до плану основних заходів цивільного захисту на 2022 рік» від 7 вересня 2022 року, відбулось відкриття класу безпеки. Створення та функціонування класу безпеки сприяє систематичній підготовці учнів з питань цивільного захисту, особистої безпеки, здорового способу життя та формування навичок самозахисту і рятування в умовах надзвичайних ситуацій.

Клас безпеки розділений на кілька навчальних зон та обладнаний інвентарем, для домедичної допомоги, пожежної безпеки, муляжі та макети вибухових пристроїв. Тут діти різних вікових груп зможуть  в теорії і на практиці в ігровій формі навчатися основ пожежної та протимінної безпеки, правил поведінки під час сигналу «Повітряна тривога», правил надання домедичної допомоги, а для молодших школярів створений ігровий куточок.

На сьогодні такі тематичні класи мають вкрай важливе значення, адже знання з безпеки підростаючого покоління — запорука успішного та безпечного майбутнього країни. Наочне знайомство дітей з небезпечними ситуаціями допоможе їм краще осягнути рівень загрози та добре запам’ятати, як слід  діяти в екстремальних умовах.

Матеріально-технічна база навчального закладу

Майно закладу складають основні фонди та оборотні кошти, а також інші матеріальні цінності, вартість яких відображено на балансі централізованої бухгалтерії відділу освіти, культури і туризму, молоді та спорту Бочечківської сільської ради Конотопського району Сумської області.

Майно закладу відноситься до власності засновника – Бочечківської сільської ради та закріплене на праві оперативного управління за відділом освіти, культури і туризму, молоді та спорту Бочечківської сільської ради терміном на 20 років (рішення Бочечківської сільської ради від 10.01.2018 «Про передачу на баланс відділу освіти, культури і туризму, молоді та спорту Бочечківської сільської ради комунального майна сільської ради»).

 Заклад володіє та користується переданим йому майном для цілей, передбачених його Статутом.

  1. Назва навчального закладу Бочечківський заклад загальної середньої освіти І-III ступенів Бочечківської сільської ради;
  2. Юридична адреса (окремо кожного корпусу), телефон, факс, електрона пошта  Конотопський район, с. Бочечки, 1) основна школа               вул. Загребля, 10; 2) початкова школа – вул. Лісова, 26а; початкова школа (їдальня) – вул. Лісова, 26; 3)ДНЗ –   Тракторна, 2а; 33258627@mail.gov.ua;
  3. Прізвище, ім’я, по батькові директора, службовий та мобільний телефон Коросько Тетяна Андріївна,  0961477921;
  4. Проєктна потужність (учнівських місць) 250;
  5. Фактична наповнюваність (учнів) 1) 157;
  6. Площа земельної ділянки, яку займає заклад __15,2 га;______________ __________________________________________________________
  7. Рік побудови кожної споруди 1) основна школа – 1890р.; 2) бібліотека – 1963р.; 3) котельня – 1972р.; 4) вбиральня – 2003р.; 5) вбиральня – 1960р.; 6) сарай – 2003р.; 7) кабінет тракторної справи – 1962р.; 8) майстерня – 1952р.; 9) початкова школа – 1897р.; 10) гараж – 1968р.; 11) котельня – 1965р.; 12) вбиральня – 1965р.; 13) підвал – 1960р.; 14) підвал – 1960р.; 15) сарай – 1963р.;16) прибудова – 1963р.; 17) будівля дитячого садка – 1967р.; 18) погріб – 1967р.; 19) сарай – 1967р.; 20) навіс для дров – 2007р.; 21) вбиральня – 1960р.;   
  8. Споруда типова, пристосована _1) пристосована, 2) – 21) – типові;______________ _________________________________________________
  9. Кількість поверхів споруди _1)два поверхи,____2)- 21) – одноповерхові;______ _____________________________________________________
  10. Основні споруди, які входять до складу закладу, будівельний матеріал з якого вони побудовані 1)- 21)  –  цегла;_________________
  11. Площа кожної споруди (кв. м) 1) 1012 м²; 2)__138 м²; 3)_40 м²; 4)_2_м2; 5) 2_м2; 6)_41 м2; 7) 70 м2; 8) 246 м2; 9) 300 м2; 10) 30 м2; 11) 18 м2; 12) 3 м2; 13) 3 м2; 14) 3 м2; 15) 186 м2; 16) 5 м2; 17) 432 м2; 18) 4 м2; 19) 10 м2; 20) 2 м2; 21) 2 м2;_______________________
  12. Об’єм кожної споруди (куб. м) 1)_8800 м³; 2) 509_м³; 3)_200_м³;4)_3_м3; 5)_3_м3; 6) 82 м3; 7) 210 м3; 8) 738 м3; 9) 1120 м3; 10) 60 м3; 11) 54 м3; 12) 6 м3; 13) 6 м3; 14) 6 м3; 15) 520 м3; 16) 10 м3; 17) 1296 м3; 18) 8 м3; 19) 20 м3; 20) 3 м3; 21) 4 м3;________________________
  13. Тип покрівлі кожної споруди, її площа, матеріал з якого вона виконана 1)залізо_______________; 2)- 21) -шифер_;___________
  14. Чим опалюється заклад (газ, вугілля, дрова, електроопалення, централізоване опалення), вказати тип котлів, їх марку,

потужність, місце знаходження котлів (окреме приміщення, підвал) 1) електроопалення; 9) дрова, «Універсал» 125 000ккал/год; 8) дрова, «Внисто» 52 000 ккал/год; 17) дрова, «Арденс» 100Квт.;

  1. Наявність генераторівавтономного джерела електроживлення (дизпаливні, бензинові) вказати кількість,потужність1), 17)- 2 дизпаливні, 1000Вт.;
  2. Наявність  холодильників та морозильних камер 1) 1 холодильник «Nord», 1 морозильна камера «Indesid»; 9) 1 холодильник «Snaige», морозильна камера  «Indesid»;17) 1 холодильник «LG”,1  морозильна камера«Indesid»;
  3. Наявність електроплит (кількість конфорок)1) 1 електроплита – 4; 9) електроплита «Кий-В» – 4. Електроплита «Nord» – 4;
  4. Наявність пральних машин – 1;
  5. Наявність системи холодного водозабезпечення (централізоване, свердловина) 1)від водонапірної башти; 8), 9), 17) проточна вода від насосної станції;
  6. Забезпечення комп’ютерною технікою та інтерактивними засобоми навчання комп’ютерів – 40; інтерактивних комплексів – 5; інтерактивна панель(кабінет біології) – 1.
  7. Каналізаційна система  наявні внутрішні санвузли, відповідають нормам; вигрібні ями;
  8. Наявність спортмайданчику, спортивної зали 1), 9), 17) спортмайданчики; 1) спортивна кімната;