Організація освітнього процесу

У закладі наявні всі умови для забезпечення рівного доступу до отримання освітніх послуг. Проєктна потужність закладу – 250 учнів. Станом на 01.01.2023  у закладі функціонує 11 повних класів. Кількість вихованців дошкільного навчального закладу – 51, здобувачів освіти 1-11 класів – 162. Середня наповнюваність класів у 2022/2023 навчальному році становить 15 учнів. Основними заходами зі збереження контингенту учнів є:

  • організація обліку дітей та підлітків на території обслуговування;
  • спільна робота з дошкільними групами;
  • контроль відвідування учнями навчальних занять;
  • організація навчання за інклюзивною формою та індивідуальною формою (педагогічний патронаж);
  • функціонування гуртків;
  • індивідуальна робота з учнями та батьками;
  • надання закладом якісної освіти.

Спостерігається тенденція до збільшення кількості учнів закладу.

Освітній процес організовується в безпечному освітньому середовищі. Із метою організації ведення цивільного захисту, забезпечення стабільності управління, оперативного реагування і захисту працівників закладу та учасників освітнього процесу від надзвичайних ситуацій техногенного, економічного, природного та воєнного характеру в мирний та воєнний час у закладі створено штаб безпеки. Особовим складом штабу проведено навчання для працівників з питань цивільного захисту та пожежної безпеки, правил поводження під час надзвичайних ситуацій, надання домедичної допомоги. До проведення таких занять залучалися представники ДСНС, медичні працівники, психолог. При навчальних  приміщеннях та будівлях закладу облаштовано укриття  в межах розрахункової місткості споруд цивільного захисту, що можуть бути використані для укриття учасників освітнього процесу в разі включення сигналу «Повітряна тривога» або інших відповідних сигналів оповіщення.

У закладі освіти всі навчальні кабінети, коридори, спортивні зали мають природне освітлення. Світло на робочі місця падає ліворуч. При оздобленні навчального приміщення враховано такі вимоги: стіни навчальних кабінетів, двері, меблі, парти та стільці – світлих тонів, класні дошки темно-зеленого кольору, стеля – білого кольору. Розташування меблів, обладнання, наявність декоративних рослин у навчальних кабінетах сприяє максимальному використанню денного світла і рівномірному їх освітленню. У осінньо-зимовий період використовується штучне освітлення через енергозберігаючі лампи. У закладі дотримується повітряно-тепловий режим. Чистота повітря у закладі забезпечується регулярністю вологого прибирання, використанням всіх видів провітрювання (наскрізне, кутове, однобічне).

У навчальному закладі створено належні умови для доступу особам з  особливими освітніми потребами а саме: безпечний доступ до території закладу освіти; наявний пандус з поручнями до входу в приміщення школи; облаштовано просторі та зручні рекреації; наявні поручні до всіх східців між поверхами приміщення закладу; облаштовано просторі навчальні кабінети зі зручними меблями, партами та стільцями (1-4 класи НУШ – одномісні парти);  облаштовано зручні туалетні кімнати з умивальниками та електричними сушарками для рук; облаштовано ресурсну кімнату для занять дітей з ООП (стіл для піскової терапії, дидактичний набір Фребеля, набір сенсорних мішечків, міжпівкульні дошки тощо).

За сприяння та фінансування Бочечківської ОТГ було оновлено меблі та замінено вікна у харчоблоці та їдальні початкової школи, у повному обсязі придбано необхідний кухонний інвентар. Зроблено капітальний ремонт будівлі початкової школи: заміна підлоги, утеплення, реконструкція прибудови, обладнання туалетних кімнат та коридорів. На території початкової школи обладнано найпростіші укриття в межах розрахункової місткості споруд цивільного захисту, що використовуються для укриття учасників освітнього процесу в разі ввімкнення сигналу «Повітряна тривога».

Їдальні і харчоблоки розміщені у приміщеннях дошкільного навчального закладу, початкової школи та основної. Усі їдальні розраховані на повну кількість дітей. Раціональне харчування учнів організовано на підставі циклічного перспективного меню. Енергетична цінність страв відповідає віку, стану здоров’я дітей, рівню енергетичних витрат і нормам харчування різних вікових груп вихованців. Із 2020 р. у закладі запроваджено харчування здобувачів освіти за перспективним меню та технологіями Є.Клопотенка.

Заклад має достатнє матеріально-технічне забезпечення. У закладі наявні всі навчальні приміщення (фізики та хімії, біології та екології, географії та історії, української мови та літератури, інформатики, математики, англійської мови, зарубіжної літератури, захисту Вітчизни), майстерня, спортивні кімнати, їдальні, медичні кімнати, медіатека. Функціонує актова зала для проведення масових заходів.  Учні початкової ланки навчаються у 4 навчальних кабінетах, а вихованці дошкільних груп розподілені на 4 вікові групи. Для кожної вікової групи дошкільнят облаштована окрема кімната, дві спальні, медичний кабінет, харчоблок.

Усі кабінети, де проводяться навчальні заняття, відповідають Положенню про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів, яке затверджене наказом МОН України за № 601 від 20.07.2004 р., Державним санітарним правилам і нормам влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу, які погоджені листом МОН України від 05.06.2001 р. за № 1/12-1459.

Кожен навчальний кабінет має паспорт, в якому відображено загальні санітарно-гігієнічні умови приміщення кабінету, організація робочих місць, режим роботи кабінету, перелік методичної літератури, дидактичний та роздатковий матеріал, наочні, електронні посібники та технічне обладнання, постійні і змінні експозиції, в більшості кабінетів систематизовано навчально-методичне забезпечення.

Організація освітнього процесу здійснюється за змішаною формою, що поєднує очний і дистанційний режими (наказ по школі від 01.09.2022 № 65). Реалізація дистанційного навчання здійснюється за єдиною онлайн- платформою Google Classroom у поєднанні з Google Meet, що дає можливість 100%  охопити учнів навчанням за допомогою технічних засобів комунікації, доступних для учасників освітнього процесу. Учні та вчителі закладу проводять навчальні заняття в асинхронному та синхронному форматі, користуються матеріалами платформи Всеукраїнська школа онлайн.

Для учнів, які вимушені були виїхати за межі країни (троє осіб), заняття організовано з використанням дистанційних технологій у зручний для них час (розклади занять погоджено з батьками, затверджено керівником закладу). У закладі організовано навчання для учня 1 класу, зареєстрованого як внутрішньо переміщена особа з м. Харків.